facebook
instagram
twitter
Preventívne Centrum

Preventívne prehliadky

MediCare PP Mini

180€

Detail balíka

MediCare PP Medium

260€

Detail balíka

MediCare PP Max

330€

Detail balíka

Vo vyspelom svete sú na prvých miestach príčin úmrtnosti srdcovocievne a nádorové ochorenia. Keďže v počiatočných štádiách nebolia a človek ich necíti, často sa im hovorí aj tichí zabijaci. Preto je veľmi dôležité, aby sme rozpoznali zdravotné riziká včas a zachytili ochorenie v počiatočnom štádiu, keď je ľahšie liečiteľné a má samozrejme aj lepšiu prognózu.

Význam preventívnej prehliadky spočíva práve v tom, že sa včas dozvieme pravdu o svojom zdravotnom stave. Teda ešte v čase, keď nepociťujeme žiadne zdravotné problémy, ktoré by si vyžadovali návštevu lekára. Dodržiavanie pravidelnosti preventívnych prehliadok je preto veľmi dôležité. Každý občan Slovenskej republiky právo na preventívnu prehliadku u všeobecného lekára ale jej rozsah je minimálny.

Zarážajúce je, že iba 25% dospelej populácie v Slovenskej republike absolvuje počas roka preventívnu prehliadku. Dôvodom takejto nízkej návštevnosti je najčastejšie zaneprázdnenosť, nižšie povedomie o prevencii rizikových faktorov a hlavne pocit, že pokiaľ nemám bolesti tak som zdravý.